wtorek, 1 lipca 2014

Druga szansa - Katarzyna Berenika Miszczuk

 Wbrew tytułowi jaki nosi ten post, twórczości Pani Miszczuk drugiej szansy dawać nie musiałam :). Po przeczytaniu fantastycznej trylogii opisującej losy Wiktorii Biankowskiej postanowiłam sięgnąć po kolejną publikację tej autorki.
Książka opowiada o dziewczynie imieniem Julia, która budzi się w ośrodku Druga szansa, ośrodku, który pomagać ma osobom poszkodowanym w wypadkach. Nasza bohaterka cierpi na amnezję, nie pamięta zupełnie niczego ze swojego życia, rodziny, odbicia ani tym bardziej wypadku. Od doktor Zofii Morulskiej dowiaduje się, że jej rodzice spłonęli w pożarze, który strawił jej rodzinny dom. Dziewczyna z początku bardzo zagubiona po jakimś czasie zaprzyjaźnia się z Adamem - aroganckim, aczkolwiek bardzo przystojnym kuracjuszem. Codzienne dawki leków tępią zmysły rekonwalescentów. Jednak Julia i bez nich słyszy rano głosy nazywające ją "Karoliną" i nawołujące do tego, by się obudziła. Sytuacji nie poprawia również szalona pacjentka Magdalena wieszcząca jej rychłą śmierć...
Napięcie i groza towarzyszące czytaniu "Drugiej szansy" sprawiają, że nie można oderwać się od lektury. Pogrążeni w literackim świecie zadajemy sobie nieustannie pytania o to co jest prawdą, a co jedynie wytworem naszej wyobraźni. Pomysłowa fabuła i bardzo zaskakujące zakończenie, to zdecydowanie moja bajka! Po raz kolejny nie zawiodłam się na twórczości Pani Miszczuk i chwała jej za to! Teraz już oficjalnie, bez wyrzutów sumienia napisać mogę, że jest ona moją ulubioną polską pisarką. :)
Druga szansa
Okładka i rysunki zamieszczone w książce doskonale wpasowują się w jej klimat!


 Do następnego posta! :)

1 komentarz:

  1. Nie czytałam, ale może się skuszę ; D

    http://bajeerancko.blogspot.com/ Podoba się ? Obserwuj ; )

    OdpowiedzUsuń