wtorek, 14 lipca 2015

Osobliwy dom Pani Peregrine, Miasto cieni - Ransom Riggs

Jak już wcześniej wspomniałam w tej zakładce, na moim blogu nie pojawiają się recenzje wszystkich książek, które przeczytałam, dzieje się tak z różnych powodów, na przykład z braku czasu. To, że nie recenzuję wszystkich książek nie oznacza jednak, że były one słabe, czy nudne, lub w jakikolwiek inny sposób odstawały od tych co pojawiły się na blogu.
 Dlatego postanowiłam od czasu do czasu wstawiać krótkie posty z rekomendacjami. 
Na początek chciałabym wam polecić Osobliwy dom Pani Peregrine oraz Miasto cieni. Obie książki napisał Ransom Riggs, są to dwie pierwsze części trylogii, trzecia książka nie została jeszcze wydana.
Książka ta przedstawia historię Jacoba Portmana. Chłopak bardzo związany jest ze swoim dziadkiem Abrahamem, uważa go za autorytet i wzór do naśladowania. Dziadek od dziecka opowiada Jacobowi historyjki o sierocińcu na wyspie, o ludziach z nadprzyrodzonymi zdolnościami, z którymi miał styczność.
Jako małe dziecko chłopak wierzy mu bezgranicznie, kiedy jednak dorasta uświadamia sobie, że to wszystko nieprawda, że te wszystkie historie są zmyślone, a dziadek popada w obłęd.
Kiedy jednak nestor rodu Portmanów ginie w niewyjaśnionych okolicznościach Jacob wyrusza na tajemniczą wyspę, po to, aby odkryć prawdę...
Książka pełna jest napięcia, jej atmosfera jest wprost niezwykła,  fotografie w niej zawarte dobrze współgrają z tekstem. Cała jej koncepcja jest w moim odczuciu niesamowicie oryginalna i niespotykana. 
Warto wspomnieć, że nakręcona zostanie ekranizacja, której reżyserem jest sam Tim Burton!
Więc nie czekajcie na film, tylko już teraz udajcie się do księgarni, czy tej internetowej, czy stacjonarnej kupcie tę książkę i dajcie się porwać naprawdę niesamowitej historii.




Osobliwy dom Pani Peregrine i Miasto cieni

2 komentarze:

 1. Nie słyszałam dotychczas o tej książce. Muszę koniecznie ją przeczytać! Twoja recenzja jest naprawdę dobra :) Świetny blog.
  Pozdrawiam,
  Kasia z http://rymowanemysli.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za miły komentarz ;)))
   Pozdrawiam!

   Usuń